Історія закладу

Дата: 22 вересня 2021 о 09:01, Оновлено 22 вересня 2021 о 09:08

Історія нашого закладу

Точних даних про виникнення села і його назви немає,але за  усними переказами  старожилів назва села виникла від імені першого поселенця – Єпіфана. Єпіфан був із біглих селян, що селилися на не займаних  землях, які звалися займи, займали хто скільки хотів . За переказами Єпіфан був лісником.

До революції  в селі було дві школи: церковно-приходська  і земська з трирічним строком навчання. Виявлені архівні дані відносяться до 1755 року. Тоді  в Єпіфанівці було засновано храм  Святого Василя , про що зберігся запис в історико –статичному описі  Харковської Єпархії.   Документів, які б  підтверджували більш  ранні  поселення людей і в нашій місцевості немає, то цей рік (1755) і важаться роком застосування Єпіфанівки  та школи.

Самим багатим  в селі був отець  Василій Капустянський. Мав 50 десятин землі, три цегляні будинки ,один з яких на 10 кімнат,а може й більше. За роки радянської влади в цих приміщеннях були розташовані: школа, дитсадок, пошта, медпункт.

Першими  вчителями земської  школи були:  Рогівська Валентина Ростиславівна, Сикало Олександра Федосіївна, Тертична Тамара Федорівна

В 1929 році була заснована Єпіфанівська восьмирічна школа. За цей період (1929 – 1987рр.) були:  Терлецький І.І., Коваленко П.П., Островерхов М.А., Заярна З.О., Моісєєнко М.Г., Квасов В.Г., Величко Г.Ф., Троян В.Г..

Приміщення звичайно не відповідали санітарно-гігієнічним нормам, хоча в них і навчалися діти до 1987р.

У 1987 році у мальовничому куточку села Єпіфанівки   виросла прекрасна   новобудова – загальноосвітня школа з просторими світлими класами. Зараз це  навчально-виховний комплекс. Школа має свої традиції, постійно радує учнів, їх батьків чудовими святами, пізнавально-розважальними заходами. Її двері завжди відкриті для випускників.

З 1987 року школу очолює талановита,  енергійна людина Колєснік Людмила Афанасіївна. У школи славне минуле, прекрасне сьогодення і. безумовно, світле й дивовижне майбутнє. Такий успіх , всім відомо, не приходить сам. За ним стоїть наполеглива праця всього педагогічного, учнівського  і батьківського колективів. У школі створена така атмосфера, в якій любов до Батьківщини, обізнаність з її історією, звичаями, культурою, мистецтвом є органічною, природною. Вчителі навчального закладу виховують в учнів не лише   людські якості, а й найкращі риси громадянина, патріота, людини, не байдужої до долі своєї країни та її громадян.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.